Aktivity | Cyklo

Cyklo

Cyklo

Pre kondične dobre pripravených cyklistov sú zaujímavé trasy
pre horské bicykle v Oravskej Magure a v Skorušinských vrchoch.
Na Orave sú vytýčené cyklotrasy miestne, a prechádzajú aj trasy medziregionálne:

Lúčanský okruh:

modrá, pre zdatných (dĺžka 38 km, prevýšenie628/483 m). Začiatok je vo Vyšnom Kubíne na križovatke cesty do Ružomberka, trasa vedie smerom na Leštiny, vľavo sú známe krásne Vyšnokubínske skaly, Tupá a Ostrá, archeologické náleziská, po pravej strane sa týči Choč. Pokračuje sa smerom na Osádku. Na začiatku obce je výstup doprava do sedla Varta, odtiaľ sa klesá až do kúpeľov Lúčky. Prejde sa cez Liptovskú Teplú a v Bešeňovej sa dá vykúpať v termálnej vode. Pokračuje sa smerom na Liptovskú Maru, prechádza sa okolo obce Potok,potom sa odbočí smerom na Bukovinu a Sestrčskou dolinou do Malatinej. Z Malatinej cez vrch Maľcovo prídeme do Osádky a cez Leštiny nazad do Vyšného Kubína.

Na Kubínsku hoľu:

červená, pre náročných (dĺžka 31 km, prevýšenie 747/577 m). Trasa vedie z Dolného Kubína cez Beňovú Lehotu okolo lyžiarskeho areálu až na križovatku pod Kazárovom, odkiaľ sú výborné rozhľady na dolnú Oravu s Dolným Kubínom a Západnými Tatrami. Môžete si zájsť na chatu na Kubínskej holi a vrátiť sa nazad, aby ste pokračovali lesnou cestou až do Oravského Podzámku s možnosťou navštíviť Oravský hrad.

Kysucko-oravská cyklomagistrála:

modrá, pre zdatných (dĺžka 43,5 km, prevýšenie 404/325 m). Trasa sa začína v Novej Bystrici pri križovatke ciest ku údolnej priehrade, cesta vedie smerom do Vychylovky, možnosť návštevy Múzea kysuckej dediny a previesť sa na úzkokoľajnej lesnej železničke. Ďalej cesta vedie do sedla Demänová, cez Oravskú Lesnú, Zákamenné, až do Lokce a odtiaľ do Námestova. Tam sú možnosti navštíviť expozíciu Oravskej galérie na Slanickom ostrove umenia, alebo vyviezť sa na vrch Magurka, kde od televíznej veže sú vynikajúce rozhľady na celú Oravu a Tatry.

Párnica – Terchová:

cyklotrasa je vytýčená modrou značkou, pre zdatných(dĺžka 20km, prevýšenie 236/292 m). Trasa sa začína v Párnici na križovatke ciest Kraľovany – Zázrivá. Smeruje do Zázrivej malebnou dolinou proti prúdu horského potoka. Navštívte ústredie obce, môžete vyjsť okolo farmy na Črchle odkiaľ sú vynikajúce rozhľady na údolie aj hrebene Malej Fatry a Rozsutca. Zo Zázrivej pokračujete do sedla Rovná hora a dlhým klesaním cez Biely Potok sa dostanete do centra Terchovej. Tu môžete navštíviť Jánošíkovo múzeum a vyrezávaný betlehem v katolíckom kostole alebo Vrátnu dolinu.

🕑 10:37 | 15.04.2024

Objednávka rezervácie

Check-In možný od 14:00 do 22:00 hod. Viac informácií ohľadom ubytovania môžete nájsť v sekcii služby / ubytovanie informácie ohľadom cien ubytovania nájdete v sekcii cenník